Portal Forumlar kurallar kayıt olun Bize Ulaşın
Go Back   astroloji,burçlar,günlük burç yorumu > Astroloji > Sinastri (Eşleşim Haritası)Evlilik-Aşk-Ortaklık > Ay Düğümleri (Burçlarda-Evlerde ve Açıları)
Sitemizi Facebook ta;
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-04-2010   #1 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart Ay Düğümleri

Ay düğümleri çözülmemiş bir çok olaı çözmede, sağlık sorunlarında , ebeveyn ilişkilerinde, haimile kalmada incelenmezse olmazsa olmazlardan. geçmiş yaşamlardan getirilen karmik güçler diye geçer bir çok yazıda reankarnasyona inanlar bu şekilde adlandırır.


Hint astrolojisinde kuzey ay düğümüne RAHU gney ay düğümünede KETU denir.

kuzey ay düğümü kavuşum yada olumlu açı yaptığı gezegenlerin tüm olumlu yönlerini ortaya çıkarır ve hangi evde ise o ev pozitif olarak aydınlanır.

güney ay düğümü kavuşum yada olumsuz açı yaptığı gezegenlerin tüm olumsuz yönlerini ortaya çıkarır.ve bulunduğu ev kişinin zorlanacağı konuları gösterir.
ayın kuzey düğümü sinastride çok kullanılır, ayın kuzey düğümünün olduğu burçlar bizi kendine doğru çekerken ayın güney düğümünün bulunduğu burçlar itici gelebilir.
Ketu ruhumuzun çıkış noktası(ruhlar alemi-çiftimizin bizimle birlikte yaratıldığı mekan) , Rahu ise ruhumuzun varış noktası (geleceğe taşıdığımız özelliklerimiz, gideceğimiz en son yer) ...Bu gölge gezegenlerin temasları büyük kader bağlarını oluşturuyor. Özellikle de ters kavuşum hali çok kıymetli. Birbirini seven insanlarda; Kadının Rahu'su ile erkeğin Ketu'su ve erkeğin Rahu'su ile kadının Ketu'su aynı burçlarda kavuşmuşlarsa, hatta bir de bu kavuşum ender de olsa aynı evlere denk geliyorsa iki insan adeta görünmez zincirlerle bağlanıp, üzerine de kör düğümler atılmışçasına birbirlerinden kopamıyorlar. Ayrılsalar bile karşı konulmaz bir kuvvet onları yine dönüp dolaştırıp birbirlerine geri getiriyor. Rahu ve Ketu da bilinçaltı ve bilinçdışı kavramlarının kilit noktalarından...


düğümler birbirleri ile 180 derecelik açıda hareket ederler , örneğin kuzey ay düğümünüz koç burcunda ise güney ay düğümü terazi brcunda olacaktır , ve k.ay düğümü 1. evde yerleşmişse güney ay düğümü 7. eve yerleşecektir.


çok dikkatli ve haritanın bütünü ile incelemek gerekir,,
kısaca söylemek gerekirse kuzey ay düğümü başarıları, kurtuluşu, iyi olayları gösterirken güney ay düğümü ise geçmişten yaşamımıza gelen şanssızlıkları, pişmanlıkları sorunları gösterir.


ayın kuzey düğümü sinastride çok kullanılır, ayın kuzey düğümünün olduğu burçlar bizi kendine doğru çekerken ayın güney düğümünün bulunduğu burçlar itici gelebilir.

demet hoşmen
Konu demet hoşmen tarafından (11-05-2010 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: yeni eklemeler...
 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 14 üye tesekkur etti
angel14 (10-06-2011), B@YNeS (23-04-2010), bertel (28-07-2011), Cacu (15-05-2011), Çağla (15-02-2011), cdogan (01-12-2010), derinsoluk (04-08-2010), ebru29 (22-04-2011), mercan (08-08-2011), Orçun (03-12-2010), reddlook (29-06-2010), suri (17-09-2010), zeynep (23-06-2010)
Alt 07-04-2010   #2 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ BURCUNDA GÜNEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ BURCUNDA:

kişi büyümekte zorlanan küçük bir çocuk gibidir, hangi yaşa gelirse gelsin içindeki küçük kız _ erkek çocuğunu muhafaza edecektir.
ikili ilişkilerinde önce ben demeyi bırakmalıdır,, mucizelere inanır ve çoğunluklada inandığı şeyler gerçek olur, ruhsal olaylara meraklıdır.cömert ve yardım severdir, herkesi kurtarmaya ve yardımcı olmaya çalışırken kendisine çok yakın olanlarla sorunlar yaşayabilir. evliliğe geçmiş yaşamından gelen sorunlar taşır ve halledemezse büyük sorunlarla karşılaşır.bel ve böbrekler hassastır bir iz leke taşıyabilirler bu bölgelerde yada sağlık sorunu olarak yaşayabilir.


KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA BURCUNDA GÜNEY AY DÜĞÜMÜ AKREP BURCUNDA:

O hep olgun vakur, yaşamdaki rahatı , satatüsü yerinde ise yardım meleği ama öncelikli rahat yaşama imkanları, bu uğurda özel hayatı ve cinselliği arka plana atabilir ve istediklerine kavuşuncada geçmişte yaşayamadıklarına üzülür ya sapıtır yada paralarını sayarak mutlu olmaya çalışır.geçmiş yaşamında mirası ve paraları elinden alınmış duyguları ile dünyaya gelir ve bu korkuyu her zaman taşır yüreğinde.üreme organları ile ilgili sorunlara açıktırlar.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ İKİZLER BURCUNDA GÜNEY AY DÜĞÜMÜ YAY BURCUNDA:

Dikkat edin onlara elleri konuşurken hep hareket halindedir, iyi konuşurlar , sorunlarını çözmede en büyük yardımcıları dilleridir, hayal güçleri kuvvetli ve daha çok uzak ülkelerle ilgili hayaller kurarlar, dini inançlarında sorgulayıcı ve bazen ateizme yatkın kişilerdir ilerleyen yaşlarında akılları ile değerlendirip inançları oluşabilir.geçmiş yaşamlarından hayatlarında dinle ilgili , yolculuklarla ilgili yarım kalmış bazı konular bu yaşamlarında karşılarına çıkabilir.karaciğer ile ilgili sorunları olabilir bacakların üst kısmında bir iz leke yada sorun olabilir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ BURCUNDA GÜNEY AY DÜĞÜMÜ AĞLAK BURCUNDA:

Geçmişten getirdikleri yalnızlık hissi ile tüm dünyanın annesi gibidirler, iyi ebeveyn , iyi evlat olmak yolunda statü ve paradan vazgeçebilirler, yaşamları boyunca ebeveynlerden birinin yada ikisininde bakımını üstelenmek zorunda kalabilirler bunu da şikayetsiz yaparlar.aileden kalan evleri olabilir. Gezmekten dolaşmaktan hoşlanmaz , yeni insanlara şüpheli yaklaşırlar en büyük korkuları yalnız kalmaktır.cilt sorunları , diş ve kemik sorunları olabilir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ ASLAN GÜNEY AY DÜĞÜMÜ KOVA:

Geçmiş yaşamlarından getirdikleri kurtarıcı , şövalye ruhunu bu yaşamda öne çıkarark hep birilerini kurtaramaya çalışırlar, acizler, ezilenler korumaları altındadır fakat kendilerini tükettiklerini farkına varmazlar. Güçlü baba yada güçlü bir erkek örnekleri vardır hayatlarında ve onun izinden gitmek isterler.
Sahnenin baş rolünde alkışlar içinde, o yapmış , o becermiş denilsin ister yüzü güler , içindeki derin mutsuzluğu maske ile gizler, seyirciler dağıldığı zaman kaybettiklerine üzülür. Doğuştan kaynaklanan bazı müzmin sağlık sorunları olabilir, ayak bilekleri hassastır, şeker hastalığına yatkındırlar.

KUZEY DÜĞÜM BAŞAK BURCUNDA GÜNEY DÜĞÜM BALIK BURCUNDA:

geçmiş yaşamlarında haylleri yok olmuştur, birileri haklarını özgürlüğünü, sevgisini çğnemiştir ve bu acıları yeni aşama taşırken, güçlü olan , kazık yemeyen, dikkatli olma çabaları harcar, hep önüne bakmak isterken arkadan gelen tehlikleri göremez ve korkuları ile yüzleşmek zorunda klaır. ne yaparsa yapsın koruyamayacaktır kendini. ve gerçekler karşısına dikilince çizdiği dikkatli ve kararlı insan imajını kaybeder.ayaklarında sorunlar çıkabilir , sıkça kabus görürler.

KUZEY DÜĞÜM TERAZİ BURCUNDA GÜNEY DÜĞÜM KOÇ BURCUNDA:

Yaşamlarındaki birinci amaç evlilik ve eşlerinin mutluluğudur sevgi saçan eş olurlar ve bu eşle olan haşır neşirlik sırasında kendilerini unuturlar,,yüzlerinde bir iz yada leke olabilir.geçmiş yaşamlarında kendilerinden kaynaklanan nedenlerden evlilikleri yıkıma uğramıştır ve bu yaşmlarında bilnç altı onu korkutarak evlilikte fedakar eş olmaya zorlar.

KUZEY DÜĞÜM AKREP BURCUNDA GÜNEY DÜĞÜM BOĞA BURCUNDA:

Cinselliğe aşırı düşkünlük bunu yaşamak uğruna para kayıpları fakat orta yaşlardan sonra gelecek miras , güzel yada yakışıklı olmasa bile aşırı çekici görünüm.ölüme karşı korkusuz , gizemli konulara meraklı, güçlü hissedişler, insanların gözüne bakarak içlerini okuyabilme gücü. Boynunda yada boğazında sorun yada bir iz.geçmiş yaşamlarında büyük maddi çöküntüler yaşayan insanlardır bu korkuları bu yaşamlarında da karşılarına çıkacaktır.

KUZEY DÜĞÜM YAY BURCUNDA GÜNEY DÜĞÜM İKİZLER BURCUNDA:

geçmiş yaşamlarında aile içi ve kardeşlerden büyük kazıklar yada onlarla ilgili sıkıntılar yaşamışlardır ve bu korkularını bu yaşama taşırlar, onlar çocuk saflığı ile yaklaşırlar yakınlarına ama yaşamlarının bir sürecinde kardeşlerle ilgili korktukları başına gelir ve sinir sistemi harap olabilir, akciğerler, sinir sistemi çok hassastır. tberküloza aileden yatkınlık olabilir.

KUZEY DÜĞÜM OĞLAK BURCUNDA GÜNEY DÜĞÜM YENGEÇ BURCUNDA:

geçmiş yaşamlarında kimsesizlik çekmiş aile sevgisine hasret kalan bu kişiler bu yaşamdada derin aile özlemleri çekebilir, anne baba yuvasında sorun yada sıkıntı yaşayan kişiler kendi yuvalarındada mutluluğu zor yakalayabilir, içine kapalı depresyon eğilimlidir.mide ve gögsünde bir iz yada sorun yaşayabilir.

KUZEY DÜĞÜM KOVA BURCUNDA GÜNEY DÜĞÜM ASLAN BURCUNDA:

Geçmiş yaşamlarından yakınlarında olan erkekler genelde güçsüzdür, bu yaşamlarındada baba, eş, evlat güçlü değildir, yaşamı boyunca hayatındaki erkeklerin eziklikliklerini gidermeye çalışır, arkadaşları yol gösterici, kurtarıcıdır, aile yerine arkadaşlarını koyabilir.evrensel düşünür , tam bir dnya insanıdır.
kalp çarpıntılarına yatkındır, göğsünde bir iz yada leke , ben olabilir, saçları ile sorun yaşar.

KUZEY DÜĞÜM BALIK BURCUNDA GÜNEY DÜĞÜM BAŞAK BURCUNDA:

akrabalardan yana şanssız, derin içsel sorunları olan, ölüm korkusu yaşayan , yaşlanmaktan korkan tiplerdir.hayalleri güzeldir ama gerçeklerle başları beladadır, apandisit yada fıtık gibi sorunlara doğuştan

yatkındırlar.demet hoşmen
Konu demet hoşmen tarafından (11-04-2010 Saat 16:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazının kime ait olduğunun belirtilmesi
 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 12 üye tesekkur etti
angel14 (21-06-2011), B@YNeS (23-04-2010), bertel (28-07-2011), cdogan (01-12-2010), derinsoluk (04-08-2010), jakhall01 (20-09-2011), Orçun (03-12-2010), simyacı (20-06-2011), suri (19-09-2010), YENISIRINE (03-08-2011), zeynep (30-09-2010)
Alt 07-04-2010   #3 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

AY DÜĞÜMLERİ EVLERDE:

Kuzey Düğüm 1. Güney Düğüm 7. EVDE

Sosyal ilişkilerde dikkatlidirler. Başkalarının istediği gibi olmaya veya ihtiyaç duyulan şekilde davranmaya çalışırlar. Arkadaşça davranarak kişisel kazanç elde edebilirler. Kendilerinden büyük veya maddi ve sosyal durumu iyi kişilerle evlenebilirler.

Bu kişiler kendilerine saygı duymayı, kendi ayakları üzerinde durabilmeyi öğrenmek zorundadırlar. Başkalarının kendilerini yönetmesinden kurtulma, kendi ihtiyaç ve arzularına uygun kararlar verebilme savaşı vereceklerdir.

İçinde bulundukları toplumun sosyal ve kültürel durumuna uyum sağlamağa çalışırlar. Dışa dönük, popüler olurlar. Genellikle uzun boylu, muntazam yapılı ve beğenilen tiplerdir.1. evdeki kuzey ay düğümü fiziksel anlamda yakışıklılık olmasa bile hoş görünmeyi sağlar.

Güney Düğüm 1. Kuzey Düğüm 7. EVDE

Hep ön planda, bir numarada olmak isterler. Fazlasıyla kendileri için yaşarlar. Kendi fikirlerine uymayan şeyleri asla kabul etmezler. Diğer görüşlerin gelip geçici olduğuna sadece kendi fikirlerinin kalıcı ve geçerli olduğuna inanırlar.

Aslında içe dönük, yeniliğe çabuk uyamayan, çekimser kişilerdir. Ortak çalışma, uyum sağlama, uzlaşma ile ilgili konularda pek çok savaş vermeleri, çok şeyler öğrenmeleri gerekir. Kendilerine verdikleri değeri başkalarının da hak ettiğini düşünerek yola çıkarlarsa uyumu yakalama şansları artar.
Özellikle yakın ikili ilişkiler, ortaklık veya evlilik alanlarında karşılarındakinin ihtiyaç ve isteklerine açık olmak, kendilerinden ödün vermek zorundadırlar.

Kuzey Düğüm 2. Güney Düğüm 8. EVDE

Kolay para kazanır ve çok harcamayı severler. Başkalarının sayesinde rahat yaşama imkanları olabilir. Bu konuda sorumluluk sahibidirler, bencillik yaparak sadece kendi çıkarlarını düşünmezler. Fakat kendi imkan ve varlıklarını geliştirmelidirler. Bu şekilde kendi öz güvenleri artacaktır.

Başkaları ile birlikte yürüttükleri işlerin finans konularına karşı çok dikkatlidirler. Vergi, nafaka, miras gibi konularda mali bir zarara uğramamak için tedbirli ve ihtiyatlıdırlar. Kanun ve yasalara ters düşmek istemezler.

Mistik konulara bakışları genellikle tutucudur. Şekil ve madde dünyasını tanıyıp, kabullenme gereği duyarlar.

Güney Düğüm 2. Kuzey Düğüm 8. EVDE

Çocuklukta kazandıkları çok katı değer yargılarına sahiptirler. Başkalarının bakış açılarını, değer yargılarını ve inançlarını dikkate alıp bunlara saygı duyarak daha esnek olabilirler.

Parayı sahiplenme ve cimrilik görülür. Uzun vadede değerlenecek ve kar getirecek şeylere para yatırırlar. Sezgi güçleri sayesinde, özellikle maddi konularda ne olacağını önceden kestirebilirler Onlara göre para çok zor kazanılan değerli bir şeydir.

İnsanın kendi kendine yetmesi gerektiğine inanırlar. Başkalarından destek almak, yardım görmek onlara göre zayıflık belirtisidir. Hem yardım almayı hem de yardım etmeği öğrenmeleri gerekecektir. Acı, üzüntü, kriz gibi şeyler yaşayarak değişeceklerdir. Büyü, fal, kehanet, mistik konularla da ilgilenirler.


kuzey düğüm 3 . güney düğüm 9. evde :

Bu yerleşim kişinin kendi doktrinleri (öğretileri) nedeniyle mutsuz olacağını gösterir. Kendi enerjisi ve çalışması ile başkalarının dikkatini çekebilir. iyi konuşur , iyi düşünür , ellerini iyi kullanır , başarılı olması için çevre desteğide alır fakat sebat eksikliği vardır ve herşeyden çabuk sıkılır buda bazı başarısızlıklara yol açar.

. Güney Düğüm 3. Kuzey Düğüm 9. EVDE

Düşünce tarzında akılcılık ve mantık ağır basar. Hayali, duygusal ve sezgisel yönün geliştirilmesi gerekir. İçinde büyüdükleri kültür ve inanç sistemi onlara kolay gelir. Bu onları belli bir kalıp içinde bırakır. Dışa açılmalı, diğer kültürleri, din ve inanç ekollerini de araştırmalıdırlar.

Kendi temel inançlarına uymayan, zamanın fikir ve inanç konularında zorluklar yaşarlar. Değişik yaşam biçimleri hakkında görgü ve bilgilerini arttırmak için zorlu seyahatler yapabilirler.

Somut konuları daha kolay anlarlar. Soyut konuları kavramakta uğraşı vermeleri gerekir. Yasa ve kanunlara önem verirler. Fakat bireysel fikirleri ve davranışları yüzünden sorunlarla karşılaşırlar.


demet hoşmen
Konu demet hoşmen tarafından (11-04-2010 Saat 16:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazının kime ait olduğunun belirtilmesi.
 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 6 üye tesekkur etti
B@YNeS (23-04-2010), bertel (28-07-2011), Çağla (22-02-2011), derinsoluk (04-08-2010), jakhall01 (20-09-2011), zeynep (23-06-2010)
Alt 07-04-2010   #4 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

Kuzey Düğüm 4. Güney Düğüm 10. EVDE

Belli prensipleri vardır. Bundan pek ödün vermek istemezler. Toplum içinde başarılı olmak, dikkatleri üzerlerine çekmek isterler. İş yaşamında daha rahat ederler. Ancak istedikleri duruma gelmek için çaba vermeleri gerekir.

Aile konusunda zamanın değerlerine bağlıdırlar. Bundan rahatsız olurlar. Dış çevreleri ve evleri arasında uyum kurmakta zorlanabilirler. Bu kişilerin olgunlaşmaları için kendi içlerine dönüp, kendini tanıma çalışmaları yapmaları gerekir. Kendi evlerine, ailelerine önem vermeleri sadece dünyevi başarılar peşinde koşmamaları gerekir.

Güney Düğüm 4. Kuzey Düğüm 10. EVDE

Aile yaşamında, özel hayatında küçüklükte kazandığı geleneksel değerler çok etkindir. Evleri çok özel ve değerlidir. Evinin onu risklerden koruduğuna inandığı için kabuğunda yaşamak ona iyi gelir.

Diğer taraftan güçlü olma, çevresine topluma bir şeyler verebilmek için çabalar. Yalnız olma isteği ile dışa açılma otorite ve ün sahibi olma konusunda çelişkiler yaşar. Güçlü ve başarılı olmak onun için çok önemlidir.

Kariyer sahibi olma savaşı verir. Mesleki alanda kendi pozisyonunu sağlamlaştırmak için toplumdaki fırsatları iyi kullanır. Ancak bunda aşırıya giderek, erken elde ettiği şöhretini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir.

Zor durumda kalınca, kendini toparlamak, iyi hissedebilmek için, evinde bir müddet inzivaya çekimek ister.

Kendi ölümünü düşünür. Başka etkenlerde varsa takıntı derecesine gelebilir. İnsanlardan sürekli kaçma eğilimi gösterebilir


demet hoşmen
Konu demet hoşmen tarafından (11-04-2010 Saat 16:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazının kime ait olduğunun belirtilmesi
 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 3 üye tesekkur etti
B@YNeS (23-04-2010), derinsoluk (04-08-2010), zeynep (23-06-2010)
Alt 07-04-2010   #5 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

Kuzey Düğüm 5. Güney Düğüm 11. EVDE

Sevgi, aşk gibi duygusal konularda zorlanırlar. Çabuk etki altında kalırlar. Beğenilmek isterler. Zevk veren şeylerden faydalanmağa çalışırlar.

Grup ilişkilerinde daha başarılıdırlar. Kendilerini gruba karşı sorumlu hissederler. Arkadaş seçiminde titiz davranırlar. Seçicilikleri yüzünden genellikle kendilerini yalnız hissederler.

Yaratıcılık güçlerini geliştirmeli, içlerinden geleni özgürce ifade edebilmeği öğrenmelidirler. Her hangi biri gibi kalmak yerine güven duyabilecekleri özel bir şeylere yönelmeleri iyi olacaktır. Sadece kendi hedef ve amaçlarını gerçekleştirmek çabaları onları bireysel yapar. Toplumsal hedefleri benimsemeyi de öğrenmelidirler.
Güney Düğüm 5. Kuzey Düğüm 11. EVDE

Duygusal ilişkilerinde, cinsel yaşamında veya zevk veren diğer etkinliklerde geleneksel değerlere önem verir. Sosyal ilişkilerde son derece mesafeli ve ciddidir.

Sosyal çalışmaları önemsiz kabul eder, bu yüzden bunlara zaman ayırmayı gereksiz görebilir. Kendi seçtiği meşguliyetler çok daha önemlidir.

Grup çalışmalarına katılmalı, sadece kişisel ilgi ve işleri ile değil, ortak hedef ve çalışmalarla da meşgul olmalıdırlar. Bu sayede dostluk kurabilirler, tüm insanları sevmeği öğrenebilirler.

Grubun isteklerini yerine getirmek için, kendi ilgileri dışında kalan şeylerle meşgul olmak zorunda kalarak, bir şeyler paylaşabilmeği öğrenirler.


Kuzey Düğüm 6. Güney Düğüm 12. EVDE

Günlük hayatın rutin yönünü temsil eder. Yaşamın getirdiği olağan sorumlulukları kabul etmek çok zor gelir. Gerçeklerden kaçma hayallere sığınma görülür. Birilerinin desteğine ihtiyaç duyar. Bakılıp korunma gibi gizli arzular hissettirir.

Sağlığını koruyabilmek için çaba gerektirir. Hastalanınca iyi bir tıbbi tedaviye baş vururlar. Çalıştıkları, yaşadıkları ortamın rahat ve keyifli olmasını isterler.

İstemedikleri halde sorumluluk almak durumunda kalabilirler. Kendilerini sanki dünyanın yükünü sırtlarında taşıyormuş gibi hissedebilirler. Yalnız bir yaşam yaşamak daha kolay gelir
Güney Düğüm 6. Kuzey Düğüm 12. EVDE

Eleştirici ve yargılayıcı yönleri çok fazladır. Aşırı derecede kontrollü ve akılcı olabilirler. Sadece görülüp, kanıtlanabilen, ölçülüp, denenebilen somut değerlere inanırlar. İş konularında kimseye güvenmezler. Yalnız çalışmak isterler. En basit işlere bile çok önemliymiş gibi değer verirler. Çok çalışırlar. Uzun zamanda ama mükemmel iş çıkarırlar.
Çalıştıkları yerin çok modern ve keyifli olması gerekli değildir. Ancak temiz ve sağlıklı olmalıdır. Sağlık konusunda dikkatli davranırlar.

Özel hayatlarına dışardan birilerinin karışması onlarda uyumsuzluk yaratır. Böyle zamanlarda onlardan beklenen davranışları gösteremezler. Bu durum zamanla psikolojik rahatsızlıklara neden olur.

Başkalarının hislerini ve düşüncelerini anlamayı öğrenmeleri gerekir. Böylece katı tutumlarını yumuşatarak daha anlayışlı ve şefkatli olurlar. O zaman hayat daha anlamlı ve zengin bir hale gelecektir.demet hoşmen
Konu demet hoşmen tarafından (11-04-2010 Saat 16:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazının kime ait olduğunun belirtilmesi
 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 7 üye tesekkur etti
angel14 (10-06-2011), B@YNeS (23-04-2010), cdogan (01-12-2010), derinsoluk (04-08-2010), mercan (08-08-2011), YENISIRINE (03-08-2011), zeynep (23-06-2010)
Alt 07-04-2010   #6 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

AY DÜĞÜMLERİ VE AÇILARI( Ev konumları dikkate alınmadan yazılmıştır)

Güneş agd birleşme:
Baba (temsilcisi) Güneş, (Güney Düğümü) ile aynı evdedir ve zarar görmektedir. Bu yerleşim de babanın yada yakın bir erkeğin erken kaybını yada yaşanacak üzüntüleri göstermektedir. Kısa süreli ve sorunlu ilişkiler.

Güneş akd birleşme:
Yaratıcılık ve liderlik ile büyüme, popülerlik, yaratıcı ilişkiler, yetenek, yüksek performans , kendini keşfedebilme gücü. Başkaları tarafından farklı ve anlaşılmaz bulunur.


Güneş 60 Kuzey Ay Düğümü: Yöneticidirler. Kültürlerini yapıcılığa yönetirler. Tiyatro resim ve müzik kabiliyetleri vardır. Kültürlüdürler.

Güneş 90 Kuzey Ay Düğümü: Sosyal ilişkilerinde geçimsiz ve karışıktırlar. ikili beraberlikleri de sorunludur.

Güneş 120 Kuzey Ay Düğümü: Popüler tiplerdir. Birçok konuda yaratıcı ve uyumludurlar. Bu kişilerin hisleri açık ve samimidir.

Güneş 180 Kuzey Ay Düğümü: Kişinin geçmiş hayatları hakkında bilgi verir.


Ay kavuşum kuzey Ay Düğümü: Açık tutumları dolayısıyla kadınlarla olan ilişkilerinde mutlu olurlar. Tatlı dilli ve politik kişilerdir. İş hayatlarında ve insanlarla olan ilişkilerinde sorunları yoktur.

Ay 60kuzey Ay Düğümü: ideallerini gerçekleştirmekte dikkatli ve intizamlı kişilerdir. Geleneklere bağlı olarak çalışırlar ve sosyal hayatta basarili olurlar. Kültürle ilgili konularda başarılıdırlar.


Ay 90 kuzey Ay Düğümü: Toplumsal hayatta ölçüsüzce davranan ve başkalarıyla bağdaşamayan kimselerdir. Genellikle ev yaşamlarında zorluklar olur. insanlarla olan ilişkilerinin olumsuzluğunda kadınlar rol oynar.

Ay 120 kuzey Ay Düğümü: Sosyal hayatlarında insanlarla uyumludurlar. Açık tutumları onları bir çok konuda basarili kılar.

Ay 180 Ay Düğümü: Etraflarına karşı kapalı bir tutumları vardır. Bünye olarak depresyonlara meyillidirler. İyimser ve olumlu tipler değillerdirdemet hoşmen
Konu demet hoşmen tarafından (11-04-2010 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazının kime ait olduğunun belirtilmesi
 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 6 üye tesekkur etti
B@YNeS (23-04-2010), bertel (28-07-2011), Charon (08-09-2010), derinsoluk (04-08-2010), ebru29 (22-04-2011), zeynep (23-06-2010)
Alt 07-04-2010   #7 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

Venüs kavuşum Ay Düğümü: Tatlı dillidirler. Bu kişilerin yapıcı beraberlikleri vardır. Gereğini zamanında ve doğru olarak yaparlar. Es ve arkadaşlarıyla ilişkileri güzeldir. Para konuları içinde güzel bir açıdır.

Venüs 60 Ay Düğümü: Açık sözlü kişilerdir. Bu sayede finansal konularda, toplumsallıkta ve eş ilişkilerinde basarili olurlar. Eşleri plancı kişilerdir. Bu açı özellikle ticaretle ilgili ve iyi bir açıdır.

Venüs 90 Ay Düğümü: Ölçüsüz ve aceleci kimselerdir. Bu özellikleri de güzel değildir. çoğunlukla eslerine ve finansal konulardan gelecek zararlara karşı açık bir kızgınlıkları vardır.

Venüs 120 Ay Düğümü: Bu kişiler toplumsal hayatta ne yapacaklarını iyi bilirler. Bunun için de sevilen kimselerdir. Amaçlarına gidecek yolda akıllıca ilerlerler. Diğer insanlarla olan ilişkileri iyidir.

Venüs 180 Ay Düğümü: Kendini izole eden kapalı kişilerdir. Toplumsal hayat içinde bu yüzden basarili olamaz, islerini ve uğraşlarını istedikleri gibi sonuçlandıramazlar. Bundan dolayı da bitirememenin kompleksine düşerler. Herkese yardim etmek isterler. Sevgiye ve aşka ihtiyaç duyarlar.


Mars kavuşum Ay Düğümü: istekleri hareketlilikle dolu şahıslardır. Erken tanımaları sayesinde' çalıştıkları kimseleri de kazançlı çıkarırlar. Kanunlara saygılı yasal işlerde çalışır, bazen de kurban olabilirler.

Mars 60 Ay Düğümü: Sosyal ilişkilerini daha da iyiye götürmek ister ve içlerinden geldiğince çalışırlar. Toplumsallığı, beraber çalıştıkları insanları iyi bilirler. Yapıcılıkları kendilerine yardımcıdır.

Mars 90 Ay Düğümü: Saldırgan kimselerdir. Özellikle saldırılarını yanlış yerlerde ve yanlış zamanlarda yaparlar. Sosyal hayatları ve toplum ilişkileri sinir ve gerginliklerle doludur.

Mars 120 Ay Düğümü: Güzel ve sistemli planları sayesinde toplumsal yaşantılarında başarıya ulaşabilen kimselerdir. Popüler olurlar. Yeterli enerjiye sahip olup yönetme yetenekleri vardır.

Mars 180 Ay Düğümü: Başkalarının yanında çalışan ve kendilerine yanlış yol seçen tiplerdir. Seçici olmalarına rağmen toplumsal hayatlarında başarısız olurlar. Kolayca başkalarını düşman edinirler.


demet hoşmen
Konu demet hoşmen tarafından (11-04-2010 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazının kime ait olduğunun belirtilmesi
 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 6 üye tesekkur etti
B@YNeS (23-04-2010), bertel (28-07-2011), Charon (08-09-2010), derinsoluk (04-08-2010), ebru29 (22-04-2011), zeynep (23-06-2010)
Alt 07-04-2010   #8 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

Merkür kavuşum Ay Düğümü: Popüler ve entellektüel kişilerdir. Yeni idealleri vardır. Bu idealleri başarılarında yardımcı olur.

Merkür 60 Ay Düğümü: Öncülükleri kültürel konularda açığa çıkar. ideallerine kavuşabilmeleri için iyi bir açıdır.

Merkür 90 Ay Düğümü: Sosyal hayatta uyumlu kişiler değildirler. Gerçek ideallerini dile getiremeyip gerçekleştiremezler.


Merkür 120 Ay Düğümü: Açık tutumları sayesinde insanlarla iyi kontaklar kurarlar. reklamcılar ve politikacılar için idealdir.

Merkür 180 Ay Düğümü: Orijinal tiplerdir. Popülariteleri onlara insanlarla iyi bağlantılar kurdurtur. İşlerinde sonuna kadar başarılıdırlar.jüpiter kuzey ay düğümü ile kavuşumda: maddi anlamda besleyicidir, kişinin başına ne gelirse gelsin maddi anlamda sürekli düze çıkar, zengin insanların açısıdır, kişi veren ellerdendir ve verdikçe çoğalır, dini inancı güçlüdür. hac vb dini geziler olabilir.

jüpiter kuzey ay düğümü sextile ( 60): koruyucudur, öz güveni iyidir, inançları kuvettli ve başına gelen kötülüklerden ders çıkaran insandır.

jüpiter kuzey ay düğümü kare( 90):yaşamdan zevk alamama, kötümser, din inançları zayıf, kolay etki altında kalan, yaşam sevincinden yoksun.

jüpiter kuzey ay düğümü üçgen ( 120)inançlı, popüler, güler yüzlü, yardım sever, genişleyen büyüyen insanların birlikte omak istediği kişi, bir çok kez eline maddi imkanlar geçen.

jüpiter’kuzey ay düğümü karşıt ( 180) kişi kendine “yapabilirsin-hayır yapamazsın” (iyimserlik-kötümserlik) diyerek gel-gitler yaşar. doğruyu bulmak için defalarca kararsızlıklar yaşar, din konusundada fanatik yada inançsız olabilir.eş ailesi ile anlaşamaz.


demet hoşmen
Konu demet hoşmen tarafından (11-04-2010 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazının kime ait olduğunun belirtilmesi
 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 8 üye tesekkur etti
B@YNeS (23-04-2010), bertel (28-07-2011), Charon (08-09-2010), derinsoluk (04-08-2010), ebru29 (22-04-2011), newmoon18 (08-02-2012), zeynep (23-06-2010)
Alt 07-04-2010   #9 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

satürn kavuşum kuzey ay düğümü: içlerinde büyük bir yönetme gücü vardır, insanlara ne olursa olsun ulaşıp kontrolün ellerinde olmasını sağlarlar, sert ve disiplinlidirler verilen göreve karşı sorumlu ve dayanıklıdırlar.

satürn 60 kuzey ay düğümü:disiplinli ama iyimser insanlardır, karşılarındaki insanları sabırla dinler akılcı çözümler sunarlar, mesleki anlamda şans verebilir.

satürn 90 kuzey ay düğümü:sebatsız, dayanıksız , başlarına gelen olaylardan başklarını sorumlu tutan özlerinde acımasız kişilerdir.

satürn 120 kuzey ay düğümü: kişilikleri ile kendilerini saydıran, dürüstlüğe inanan , dikkatli , sabırlı, dayanıklı, sorunlu insanlara yol gösterici.


Şiron-Düğüm’ler: Şiron kuzey-düğümü ile kavuşum yaptığı taktirde kişi alternatif tıp uzmanı(tedavi gücüne sahiptir), öncü veya manevi konularda öğretmen olabilir. Şiron güney nodu ile kavuşum yaptığı taktirde Şironvari tecrübelerde kuvvetli bir karmik hafızaya sahiptir. geçmiş yaşam hatıralarını kolayca hatırlama. Düğümlerin altıncı evde olması tedavi yeteneğine işaret eder.

demet hoşmen
Konu demet hoşmen tarafından (11-04-2010 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazının kime ait olduğunun belirtilmesi
 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 5 üye tesekkur etti
B@YNeS (23-04-2010), derinsoluk (04-08-2010), ebru29 (22-04-2011), zeynep (23-06-2010)
Alt 09-04-2010   #10 (permalink)
Özel üye
 
murat acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesleği: ...
Üye Burcu: Başak
Şehir: bursa
Cinsiyeti: Erkek
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 419

Yaptığı teşekkür: 231
26Yazısına 34 Teşekkür verildi
murat acar - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

sayın çiğdem hanım
Mars 180 Ay Düğümü: Başkalarının yanında çalışan ve kendilerine yanlış yol seçen tiplerdir. Seçici olmalarına rağmen toplumsal hayatlarında başarısız olurlar. Kolayca başkalarını düşman edinirler.
bu kadar kötüyüm ben yamurat acar isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için murat acar Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
UranüsMavisi (26-12-2014)
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Hizli Erisim

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ay Düğümleri ve Gezegenler HBK Anlayamadığınız Astrolojik Konular 12 16-02-2013 11:02
Ay düğümleri ve yükselen burcunuz carmen77 Ay Düğümleri (Burçlarda-Evlerde ve Açıları) 2 22-11-2012 22:16
31 Ağustos’ta Ay Düğümleri Akrep-Boğa aksına geçiş yapıyor carmen77 Ay Düğümleri (Burçlarda-Evlerde ve Açıları) 31 24-09-2012 15:48
TRANSİT AY DÜĞÜMLERİ ETKİLERİ( kuzey ay düğümü oğlak güney ay düğümü yengeç burcunda Çiğdem Aydın Transitler 14 28-08-2012 11:33
ay düğümleri işbaşında!.. carmen77 Transitler 2 16-04-2012 21:39


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:12..

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.


- - -