Portal Forumlar kurallar kayıt olun Bize Ulaşın
Go Back   astroloji,burçlar,günlük burç yorumu > Astroloji > Evler ve Anlamları > 7. Ev
Sitemizi Facebook ta;
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-04-2010   #1 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart 7. Ev

Her haritada 7. evde yıldız olmayabilir.Bunun evlilik olmayacağı anlamına geldiğini sanmamalısınız.Evde yıldız olmaması veya evin boş olması bazı durumlarda çok daha iyi sayılır.7. evde sert etkili bir yıldız yerine boş yani huzurlu bir ev çok daha olumludur.Böyle bir durumda evlilik için Güneşe ve Aya bakılır.Kadınlar için Güneş erkeği temsil eder.Erkekler içinde Ay kadın,eş anlamına gelir.Yine kadınların haritalarında Mars da erkekle ilgilidir.Venüste erkeğin sevebileceği,beğenebileceği kadını belirtebilir. Haritada önce Güneş ve Ayla birleşen bir gezegen olup olmadığına bakılır ve buna göre yorum yapılır.Güneş veya Ayla birleşen tatlı etkili bir gezegen mutlu bir evliliğe işaret edebilir.Buna karşılık Güneş veya Ayla birleşen sert etkili bir gezegen eşle ilgili bazı sıkıntıları açıklayabilir.

Sert etkili yıldızların Güneş ve Ayla birleşmeleri evlilik için iyi sayılmaz.Yine Yıldızların Güneş ve Ayla kare yahut zıt açı oluşturması da evlilikte çıkacak sorunlara işaret edebilir.Bu durumda da yıldızlar ayrılığı,anlaşmazlığı,ikinci,üçüncü eşleri ,vb. açıklayabilir. 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 5 üye tesekkur etti
bertel (28-07-2011), demet hoşmen (19-04-2010), raBiş (23-05-2011), Yağmur (12-09-2010), zeynep (20-04-2010)
Alt 07-04-2010   #2 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart 7. Evdeki Gezegenler

GÜNEŞ 7. EVDE

Doğum haritasında 7. evde bulunan Güneş,tatlı açılar da yapması koşuluyla evlilikte mutluluğa işaret eder.Evleneceğiniz kişi iyi niyetli,mert,cömert,dürüst,sevgi dolu biri olabilir ( ASLAN BURCU ETKİLERİDE TAŞIYABİLİR) .Size hemen hemen her istediğiniz şeyi de verebilir.Yalnız 7. evdeki Güneş aynı zamanda güçlü,otoriter bir eşe de işaret eder.Çalışan ve gözönünde olan bir insansanız meslek ve toplum yaşamındaki durumunuz yüzünden zaman zaman evde tartışmalar olabilir.Eşiniz sizinle gururlanabilir ama aynı zamanda sizi biraz da kıskanabilir.Eşinizin sizi anlamasını sağlamalısınız. Sizinle ilgili herşeyi öğrenmeye de hakkı vardır.Böylece anlamsız kuşkulardan da sıyrılacak ve size her bakımdan inanmaya başlayacaktır.Birlikte kararlar vereceksiniz.Evi birlikte dayayıp döşeyeceksiniz, güzel ev birlikte mutluluğu bulacağınız yer olacaktır.

Fakat Güneş 7. evde sevmediği bir burçta olabilir.Ayrıca Mars,Satürn vb.yle sert açı yapabilir.Bu durumda mutlu olabilmeniz güçtür.Eşiniz her isteğinin yerine getirilmesini bekleyen ,aşırı otoriter,tutucu bir de olabilir.Ancak her harita bir bütündür ve Güneşin tatlı açıları durumu epey değiştirecektir. güneşi iyi ve kötü açıları ile değerlendirip eşinizin karakteri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

AY 7. EVDE

Bir Yıldız haritasında 7. eve düşen Ay evlilikle ilgili tatlı düşlere,romantik duygulara neden olur( yengeç etkisi kişileride simgeleyebilir) .Aslında eşinizde her aradığınızı bulabilirsiniz.Evlilik başarılı olacaktır.Yuvanızda rahat ve huzur içinde yaşayacaksınız.Eşinizle hemen her konuda anlaşacaksınız.Yuva sizin için çok önemlidir.Sevgi dolu bir yuvanız olacaktır.Burda eşinizle gözlerden uzakta kalacaksınız.Ama toplum yaşamınızı da unutmayacaksınız. evinizde dostları,ahbapları ağırlayacak,onlara her türlü ikramda bulunacaksınız.Hepside size hayran kalacaktır. Siz ideal eş olmayı isteyeceksiniz ve bunu da başaracaksınız.

Fakat Ay 7. evde sevmediği bir burçtaysa ve/veya sert açılar yapıyorsa bu güzel evliliği gölgeleyecek şeyler olabilir.Evinizi tam anlamıyla benimseyebilirsiniz. Herşeyi kendiniz yapmayı isteyebilirsiniz.Eşinizin evle ilgili konularda düşüncelerini söylemesini bile istemeyebilirsiniz.Zamanla onun evde huzursuz olmasına ve kendisini yabancı gibi hissetmesine neden olabilirsiniz.kişi kendini evdeki işlere ve evini güzelleştirmeye o kadar verebilirki eşi ile ilgilenmeyebilir ve buda eşin evden uzaklaşmasına neden olur..

MERKÜR 7. EVDE

haritada7. eve düşen Merkür,zevkli, heyecanlı , bol konuşmalı ,
çekişmeli bir evliliğe işaret edebilir.Merkür sevdiği veya rahat ettiği bir burçtaysa,tatlı açılarda yapıyorsa eşinizle zaman zaman çekişebilir ve bundan da zevk alabilirsiniz.Iyi eğitim gördünüzse muhakkak kendi düzeyinizde birini seçmelisiniz.Böylece bilgi değiş tokuşu da olacaktır.Hemen her konuda birbirinizi anlayarak hareket edeceksiniz.Bu evlilik hiçbir zaman yeniliğini de kaybetmeyecektir.Kısaca söylemek gerekirse eşinizle pek çok şeyi paylaşacak ve mutlu olacaksınız.

Fakat Merkür 7. evde sevmediği,rahat edemediği bir burçtaysa ve/veya sert açılar yapıyorsa. eş seçerken çok dikkatli olmalısınız.Iyi eğitim görmüş biriyseniz okulu yarıda bırakan biriyle anlaşmanıza olanak yoktur.Eğitime önem vermeyen biriyseniz,iyi okumuş ,bilgili birinden uzak kalmalısınız.Onu çokta beğenseniz bir süre sonra eğitim düzeyindeki farklılıklar yüzünden tartışmalar başlayacaktır.Birbirinizi üzecek ve kıracaksınız.Eşinizi ezmeğede kalkabilirsiniz.Veya o bilgisine,vb. güvenerek sizi aşağı görmeye de kalkabilir.7. evde Merkür varsa muhakkak kendi düzeyinizden ,ortak noktalarınız bulunan birini seçmelisiniz.aksi takdirde sürekli birbirini iğneleyen çiftlerden olup evliliğin sonunu getirebilirsiniz.

VENÜS 7. EVDE

Bir yıldız haritasında 7. eve düşen parlak Venüs aşkta ve evlilikte size her istediğinizi verebilir.( boğa yada terazi etkisi olan kişileride gösterebilir) severek evlenebilirsiniz.Eşinizle güzel yuvanızda ömür boyu mutlu da olabilirsiniz.Veya sevmeyen ve sadece iyi bir yuva kurmayı isteyen biri de olabilirsiniz.Evlendikten sonra eşinizi çok sevebilirsiniz.Venüs 7. evde mutluluk simgesi sayılır.Eşinizle uyum içinde zevkli ,huzurlu bir hayat sürebilirsiniz.Birbi rinize çok düşkün de olabilirsiniz.Bu yüzden çocuk istemeyebilirsiniz.Sadece başbaşa kalmayı arzu edebilirsiniz.Farklı düzeylerin insanları da olsanız bu büyük aşk sayesinde iyi anlaşabilirsiniz.Bu aşk size huzur,zevk ve mutluluk verir.Hem böyle bir evlilik sayesinde hep gençte kalabilirsiniz.

Fakat Venüs sevmediği bir burçtaysa durum değişir.Hele sert açılar da yapıyorsa epey sorun da çıkarabilir.Eşiniz zevklerine aşırı düşkün biri olabilir.O sevgiden çok cinselliğe önem veriyor olabilir.Hatta sevgiyi hiç düşünmeyebilir.Bu yüzden sizi kırabilir.İçinize kapanmanıza neden olabilir.Bu durumda yaşama küsebilirsiniz.Günlerinizi evden ve eşinizden uzakta geçirmek için daha fazla çalışmaya da başlayabilirsiniz.Veya yardım dernekleri ,vb. de görev alarak ev yaşamınızı unutmayı da isteyebilirsiniz.Kendinize eşinizinkinden çok farklı bir çevre de kurabilirsiniz.Venüs 7. evdeyse evlenme kararı vermeden önce sevgilinizi iyi tanımaya gayret etmelisiniz.Böylece ilerde pişman olmazsınız.

MARS 7. EVDE

doğum anına göre çıkartılan bir yıldız haritasında 7. eve düşen Mars ( koç _ akrep etkisi taşıyan insanlarıda belirtebilir) mutluluk vermez yada oldukça zorlar .Yıldız huzursuz,sert,aksi olay yaratan bir güçtür.Başlangıçta eşinizi çok beğenebilirsiniz.O cesur, atılgan ,hereketli ,yenilik seven,tatlı sözler söyleyebilen,ateşli bir aşıkta olabilir.Onunla evlendiğinizde hareketli zevki bir yaşam süreceğinize de inanabilirsiniz.Bu durumda da yanılabilirsiniz.Çünkü eşiniz başlangıçta sizinle yakından ilgilenecektir.Istediklerinizi yapacak hatta sizi şımartacaktır.Cinsellikte de uyum sağlayacaksınız.Ama o yavaş yavaş değişmeye başlayacaktır.Hemen herşeyden sıkılacak,evde durmayı da istemeyecektir.Evde konuklar olduğunda neşelenecek ,eğlenecektir.Kısacası o sizinle başbaşa kalmayı artık istemeyecektir.Zamanla gözü dışarıya kaymaya da başlayacaktır.Haklı olarak itiraz ettiğinizde de bağırıp çağıracak ve kavga edecektir.Bu evlilik size sadece sorunlar ve mutsuzluk getirecektir.

Doğum anında 7. evinize düşen Marsın yerini değiştiremezsiniz.Fakat Mars sevdiği ve rahat ettiği ve yahut nötr kaldığı bir burçtaysa evlilik yürüyebilir.Eşinizin bir çocuk gibi her an isteklere kapılan ,çabuk sıkılan,bıkan,oyalanmayı arzu eden biri olduğunu kabul ederseniz ona göre önlem alırsınız.Eşiniz yuvasında oyalanır ve eğlenirse sorun yaratmaz ve tatsızlık çıkartmaz.Hele onu böyle eğlendirenin,oyalayanın eşi olduğuna inanırsa yuvadaki uyumu korumak için de elinden geleni yapacaktır.Kısace söylemek gerekirse onu iyi tanıyıp kişiliğine uygun şekilde hareket ederseniz yuvanızı korur ve mutlu olursunuz.Buna karşılık 7. evde sevmediği ve rahat etmediği bir burçta bulunan Mars sert açılar da yapıyorsa en doğrusu evlilikte ihtiyatlı davranmaktır.Beğendiğiniz veya sevdiğiniz kişiyi iyi tanımalısınız,onun huylarını anlamalısınız, ve o kişidede mars 1.,4,7,8,12 . evde ise evliliğe yanaşmalısınız. 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 3 üye tesekkur etti
bertel (28-07-2011), YENISIRINE (03-08-2011), zeynep (05-12-2011)
Alt 07-04-2010   #3 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

JÜPİTER 7. EVDE

yıldız haritasında 7. eve düşen Jüpiter( yay yada balık burcu etkileri taşıyan kişileride gösterebilir.) mutluluk anlamına gelebilir.Evleneceğiniz kimse iyi niyetli,nazik,düşünceli,mert,cömert,yaşamın tadını çıkartmayı isteyen biri olabilir.Bu evlilik sayesinde maddi ve manevi her istediğinize de kavuşabilirsiniz.Eşiniz size herşeyin en iyisini en güzelini vermeye çalışacaktır.Bu arada yuvada bolluk olacaktır. Yani hiç para sıkıntısı çekmeyeceksiniz.Böyle istediklerinizi elde etmeniz de size zevk verecektir.Ayrıca yuvanızda huzur ve uyum da olacaktır.Eşiniz size sevgi duyup saygı gösteren biri olacaktır ve isteklerinizide hemen kabul edecektir.Eşinizle hemen her konuda anlaşacak birlikte olgunlaşacaksınız.Bu evlilik ömür boyu da sürecektir.Birbirinize dürüst davranacaksınız.Hemen her şeyi paylaşacaksınız.Birbirinizin sorunlarını da benimseyeceksiniz.Bu evlilikte istenilen herşey ve dostlukta olacaktır.

Jüpiter 7. evde başarı,mutluluk veren yıldızdır.Fakat yıldız hiç sevmediği,rahat edemediği bir burçta olabilir ve/veya ağır etkili yıldızlarla sert açı yapabilir.Bu durumda sizin müsrifliğiniz eşinizi sinirlendirecektir.Para yüzünden evde sık sık tartışmalar da olacaktır.Zevklerinize aşırı düşkünlük yüzünde de tartışacaksınız.Aynı şey eşiniz için de geçerlidir.Eşiniz yemeğe ,içmeğe, talih oyunlarına,( kumara) vb. fazla ilgi duyacaktır ve bu yüzden evde tatsız bir hava esecektir.Bu durumda haritanızda 7. evdeki Jüpiterin düştüğü burç ve yaptığı açıları incelemedikçe evlilik kararı vermemelisiniz.


SATÜRN 7. EVDE

bir yıldız haritasında 7. eve düşen satürnün( oğlak yada kova etkileri taşıyan biride olabilir) mutluluk vermesi güçtür,ama olanaksız değildir.Herşeyden önce bu evlilikte yönetimin eşinizde olacağını bilmelisiniz.O otoriter biri olacaktır ve her dediğinin yapılmasını isteyecektir.Evliliğinizin ilk günlerinde isteklerini yerine getirmemenize ses çıkartmayabilir ama balayı sona erince o isteklerini kesinlikle belirtecektir.O kolay kolay affetmeyen biri de olabilir.Hatalarınızı gördüğünde yüzünüze de vurabilir.Aynı hatayı yinelediğinizde de sertleşip sizi kırabilir.Bu durumda sevginizi canlı tutmanıza olanak yoktur.Bu insan ayrıca paraya büyük önem verecektir.Para hesabını bilecek ve müsriflik karşısında sinirlenecektir.Parasını harcadığınızda size garez olacaktır.Hem bu yüzden sizi cezalandırmayı da düşünecektir.Bu arada bu eş sizden yaşça epey büyük bilgili,olgun ,deneyimli biri de olabilir.Yuvada eşit koşullar olacağını ummamalısınız.Sizinkisi adeta bir öğretmen ,öğrenci ilişkisi olacaktır.O bildiklerini size öğretmeye çalışacak , bunu başaramadığınızda da sizi cezalandıracaktır.Kısacası 7. evdeki Satürn mutlu bir evliliğe pek izin vermez.

Fakat Satürn terazinin 21. derecesi gibi sevdiği bir konumda olabilir.Bu durumda evlilikte pek sorun çıkmaz.Veya Yay gibi bir burçta yer alarak anlayışlı,düşünceli,duygularına pek kapılmayan, iyi bir eşte verebilir.URANÜS 7. EVDE

( kova etkisi taşıyan kişileride gösterebilir) Değişiklikler yıldızı diye bilinen Uranüs huzursuz bir güçtür.Onun ne yapacağıda kestirilemez.Uranüs ayrıca ani başlangıçlar,sonuçlar ve ayrılıklar yıldızı olarakta tanınır.Böyle bir yıldızın işbirliği,ortaklık ve evlilik evine düşmesi tatsızlıklar anlamına gelebilir.Fakat bu herkes için geçerli değildir.Örneğin Kova burcunda doğmuş birini ele alalım.Uranüs onun öz yıldızıdır.7. evde yer almasıda evliliğin çok hareketli geçeceğine,zevk vereceğine işaret etmektedir.Bu insan sık sık eşiyle tartışacak,olaylar çıkartacaktır.Sonra eşiyle iyi anlaşacak ve mutlu olacaktır.Bu durum böyle sürüp gidecektir.

Uranüsün 7. evde yer almasıyla eşin huzursuz olacağını söylemekte anlamsız sayılır. Aslında eşin huzursuzluğuna harita sahibi neden olacaktır.Çünkü o bağımsızlığına özgürlüğüne düşkün biridir.Evlenip belirli kurallara uymakta ona ağır gelecektir.Bu yüzden sık sık tepki gösterecek ve başkaldıracaktır.Kısıtlandığını düşünecek ve eşinin kendisini kontrol ettiğine inanarak sinirlenecektir.7. evinde Uranüsü bulunanlar evliliğin bir yük olduğunu düşünebilirler.Bu kişiler nikah yüzüğü takmayı da istemezler.Herşeyi kendi bildikleri gibi yapmayı arzu ederler.Evliliğin aslında bir ortaklık olduğunu ve iki tarafında eşit koşullara sahip olduğunu da akıllarına getirmek istemezler.Eşlerine iyi davranırlar.Ona hoşgörüyle bakarlar.Eşler onlara ilişmedikçe iyi geçinilecek kimselerdir.Hatta o bir ahbap bir dostta sayılabilir.Ama eşler duruma itiraz edecek olurlarsa ve ya gerçekten harita sahibinin davranışlarını kısıtlamaya kalkarlarsa kıyamet kopabilir.Bu duruma asla razı olamayan harita sahibi hemen evden ayrılmayı düşünebilir.Yani bu durumda akla boşanma gelir.

Uranüs 7. evde girdiği burca göre değer taşır.Koçta bulunan Uranüs evliliğin tartışmalı,hareketli ve zevkli geçmesini sağlayabilir.Fakat Boğadaki Uranüs evlilikle ilgili kurallar yüzünden sert tartışmalar,kavgalar olarak alınabilir.İkizlerde de bu Uranüs evliliği ciddiye almamaya neden olabilir.Ayrıca ikinci evliliği de işaret edebilir.Yengeçteki Uranüste yuvada mutluluk vermez.Büyük huzursuzluk olabilir.Ama ayrılık olup olmayacağını Uranüsün açı yaptığı gezegenler ve diğer güçler belirler.7. evde Aslandaki, Uranüs harita sahibinin sınır tanımamasına ,eşini ezmesine neden olabilir.Bu durumda da akla boşanma gelecektir.Başaktaki Uranüs evliliğin devamlı çekişmeli geçmesine neden olur.Eşler birbirlerini türlü şeyle suçlayabilirler.İğneli sözler alaylar,tartışmalar,kavgalar olur.Bu Uranüste mutluluk vermez.Ayrılıkta olabilir.Terazideki Uranüs evde huzursuzluk anlamına gelir.Harita sahibi evlilikte aradığını bulamadığı için sinirlenip öfkelenebilir.Türlü şeylerle eşini suçlayabilir.Bu Uranüste ayrılığa yol açabilir.7. evde Akrepte yer alan Uranüsün sert kavgalara ve ayrılığa neden olacağını sanabilirsiniz.Oysa bu doğru değildir.Çünkü Akrep Uranüsün sevdiği burçlardandır.Harita sahibi kuruntu ,kuşku ve kıskançlık yapabilir,hatta türlü şeylerle eşini suçlayabilir.Fakat ayrılmayı aklına getirmez.Yine haritadaki Uranüs sert açılar alıyorsa ve yine bazı yıldızlar sert durumdaysalar o zaman ayrılık olabilir.Uranüs 7. eve Yay burcuyla birlikte düşmüşse harita sahibinin kural tanımayan ,özgürlüğüne bağımsızlığına son derece düşkün hareketlerinin kontrol edimesine gelemeyen biri olacağını söyleyebiliriz.Bu insan yaşamı birazda oyun gibi gören biri olabilir.Sırf yenilik olsun diye de evlenmiş olabilir.Bu bağ kendisini kısa süre içinde sıkabilir.Dolayısıyla da eşini bırakıp gidebilir.7. evde Oğlaktaki Uranüs evde kırıcı sözlerin söylenmesine hareket ve laflarla eşlerin birbirlerini yaralamalarına neden olabilir. Harita sahibi ayrılmayı asla istemez.Ama yuvada eşine bir türlü rahat vermez ve hep onunla uğraşır.Eşini eleştirir,tatsız imalarda bulunur,hatta herkesin içinde küçük düşürebilir.Uranüsün bu konumu ömür boyu sürecek tatsızlık anlamına gelebilir.7. evinde kovada Uranüs bulunan kimse kendini daima bağımsız ve özgür hisseder.Evlendiğinde de eşinin kendisine karışmasına asla izin vermez.Bu evlilik daha çok bir dostluğu anlatır.Harita sahibi istediklerinin yapılmasına ses çıkartılmadığı sürece evlilikten şikayet etmez.Fakat eş isteklerde bulunur, ısrar eder ve kural koymaya kalkarsa bu evlilik bitmiş demektir.7. evde Balıkta yer alan Uranüste eşler arasında anlaşmazlık olarak alınır.Eşlerden biri sözünü esirgemeyen biri olabilir.Aklına eseni yaparak bildiği gibi yaşamaya kalkabilir.Evi eşinin istemediği kendi ahbapları vs. ile doldurabilir.Tartışma çıktığında da sivri diliyle eşini yaralayabilir.Bu evlilikte pek uzun ömürlü olmayabilir. 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 3 üye tesekkur etti
Alysa (02-03-2011), Yağmur (12-09-2010), zeynep (05-12-2011)
Alt 07-04-2010   #4 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

NEPTÜN 7. EVDE

Bazı Astrologlar 7. evdeki Neptünün evlilikte mutluluk vermediğine inanmaktadırlar.Oysa epey ağır etkili bir güç olan Neptün sevdiği bir burçtaysa ve bazı büyük yıldızlarla tatlı açılar yapıyorsa evlilik düşlerdeki gibi mutlu geçebilir.Çünkü Neptün hayaller yıldızıdır.Insanın düşlerini gerçekleştirmesini sağladığı gibi büyük hayal kırıklığında neden olabilir.Neptün sert açılıysa evlilikte mutluluk olamayacağını söyleyebiliriz.Bu durumda harita sahibinin sevmeyi ve sevilmeyi çok istediğini,evliliğin bunların sağlayacağını umduğunu ve sonunda hayal kırıklığına uğradığını varsayabiliriz.Ancak her harita bir bütündür.Harita sahibinin Güneşi,Ayı,Venüsü, vb bu aşk konusunda söz sahibi olabilirler.Durum böyle olunca da 7. evde Neptünü bulunan kimse birden ayrılabilir veya bütün güçlüklere karşın evliliğini sürdürmeyi isteyebilir.Ayrıca Neptünün 7. evde düştüğü burçta evlilikte rol oynar.

Neptünü 7. evde olan kimsenin duygusuz biriyle evlenmesi büyük hata olur.Evet 7. evdeki Neptün aşk arzusuyla birlikte lüx isteğide verebilir .Zengin bir eşte bu lüxü sağlayabilir.Ama o duygusuz biriyse harita sahibini çevreleyen güzelliklerin o büyük lüxün bir değeri kalmayacaktır.Neptünü 7. evde bulunan kimsenin duygulu,duyarlı sevmesini bilen biriyle evlenmesi gerekir.Ayrıca Neptün evlenicek erkeğin haritasında Ay veya Venüsle tatlı açılı olmalıdır.Evlenicek kadının haritasında da erkeğin Neptünü Güneş,Venüs ,Mars gibi güçlerle tatlı açılı olmalıdır.Hiç olmazsa Güneşle tatlı açı yapmalıdır.Bu arada Neptünü 7. evde bulunan kimse aşkta kuruntucu,kuşkucu kıskançta olabilir.Bu durumda da eşten kuşkulanması kaçınılmazdır.Eşin tam anlamıyla sadık olması gerekir.Harita sahibinin kuşku duymasına neden olacak birşey yapmamalıdır.Çünkü küçük bir kaçamak bile tatsız etki yapacaktır.Eş kalan ömründe sadıkta olsa harita sahibi ona inanmayacaktır.Her hareketini şüpheyle karşılayacaktır.Neptün sert açılar yapıyorsa evlilikte aşk olsa bile mutluluk olmayacaktır.Harita sahibi kuşku ve kıskançlıkla adeta kendini aşındıracaktır.Bir yandan üzülecek.Bir yandan da teselliyi içki vb. de aramaya başlayacaktır.Neptün Merkür ,Mars vb.yle sert açılıysa bu durum Alkolizme kadar gidebilir.Ama haritada bir veya birkaç gezegenle iyi açılı Neptün büyük mutlulukta verebilir.

7. evde Başağa düşen Neptün pekte mutluluk vermez.Çünkü harita sahibi aşırı kıskançlıkla eşini bezdirebilir.Ondan veremeyeceği şeyleri de isteyebilir.Terazideki Neptün daha huzurludur.Hele Neptün tatlı açılıysa evlilik uzun ömürlü olacak demektir.Zaman zaman harita sahibi kıskançlık yapacaktır.Ama evlilik yinede mutluluk verecektir.7. eve Akreple düşen Neptün yuvada şiddetli kıskançlığa neden olabilir.Ayrıca cinsellikte daima önplanda kalacaktır.Eşini kıskanan harita sahibi cinsellikte aradığını bulamazsa bu evlilik sona erecektir.7. eve Yayla düşen Neptün pek mutluluk vermez.Eşler dost olabilirlerse bu evlilik devam edebilir.7. eve Oğlakla düşen Neptün aşk isteğiyle birlikte görülen para hırsına işaret eder.Harita sahibi cinselliğe de büyük önem verir.Aşk,cinsellik ve para bir arada olursa harita sahibi mutluluk duyacaktır.Ama bunlardan birinin eksikliği yuvada sorun yaratacaktır.Yinede harita sahibi hiçbir zaman ayrılmayı düşünmeyecektir.O eşini eleştirmek,imada bulunmak,tartışma çıkartmak,huzur kaçırmakla yetinecektir.Kova burcundaki Neptün insana büyük aşk isteği verir ama sadakat vermez.Bu durumda da hariat sahibinin aşık olduğunu sanarak evlenmesi hatadır.Çünkü bir süre sonra aşık olmadığını anlayabilir.Veya aşkı ölebilir.Bu durumda da yeni aşklar aramaya başlayabilir.Neptün tatlı açılar oluşturyorsa harita sahibi evlilik dışı ilişkiler kurabilir.bunlar da gizli kalabilirler.Fakat Neptün sert açılıysa ve bu arada Uranüste sert açılar yapıyorsa maceralar birden duyulacaktır.Bu durumda evli kalmakta güç olacaktır tabii ki. Neptün 7. evde Balıkta ise harita sahibi büyük bir aşk isteyecektir.O dünyasını bu aşk üstüne kuracaktır.Sevmeyi,çok sevilmeyi evlenmeyi ve ömür boyu mutlu olmayı düşleyecektir.Ancak içine kapalı biri olacağı içinde bu isteklerini pek açıklayamayacaktır.O geceleri daha cesaretli olacaktır.Yine içki içtiğinde dışa dönecek ve duygularını anlatabilecektir.Bu tip sever ve çok sevilip evlenirse zaman zaman kıskançlık yapmasına rağmen çok mutlu olacaktır.Fakat sever ve eşi evlendikten sonra kayıtsız kalırsa büyük mutsuzluk duyacaktır.bu durumda içkiyede başlayabilir.


PLUTON 7. EVDE

Evlilik, ortaklaşa çalışmalar, işbirlikleri sorunlu olur. Tek başına yapılan çalışmalar daha iyi sonuç getirir. Evlilikte anlaşmazlıklar, geçimsizlikler bitmez. Ayrılık kesin gibidir. . Eşin aniden ölmesi de söz konusu olabilir( bunu açılar belirler) . Karşı tarafı bir şekilde ayrılmak zorunda da bırakabilirler.

Kendindeki hoş olmayan özellikleri beraber olduğu kişiye yansıtarak karşısındakinde görürler. Veya kendilerinde olan kötü halleri başkalarında da varsa endişesine sahiptirler. Etrafına karşı baskıcı ve zorlayıcıdır. İnsanın düşmanları olur. Ortak çalışmada daima güçlü ve ipleri elinde tutan taraf olmak isterler. 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 5 üye tesekkur etti
bertel (22-07-2011), demet hoşmen (07-01-2011), mavi (28-07-2010), pamuk674 (12-09-2010), zeynep (05-12-2011)
Alt 07-04-2010   #5 (permalink)
Çiğdem Aydın
Guest
 
Çiğdem Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a

Standart

GÜNEŞİ 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLE:büyük çekim alanı oluşturur, ama onsuzda olabileceğimizi biliriz ama vazgeçilmez değildir diğer konumlar eşliğinde iki kişi arasındaki uyumu gösterir.

AY'I 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLE:derin duygusallığı ve fiziksel çekimi gösterir, karşımızdaki insanın bi bakışından ne istediğini anlayabilme gücü...

MERKÜRÜ 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLE:birbirini anlamaya, tartışmaların bile yapıcı yönde gelişimine neden olur, çiftler saatlerce konuşmaktan sıkılmaz.

VENÜSÜ 7. EVİMİZİ ETKİLYEN BİRİ İLE:iki tarafta son derece tutkuludur, ve birbirlerinin isteklerini yerine getirmek için ellerinden geleni yaparlar, 7. v sahibi venüs kişisi ile evlenme kararına çabucak varabilir.

MARSI 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLE:cinsel tutkuyu güçlendiren bir açıdır ama aynı zamanda yoğun tartışmlara yol açabilir, kişiler ilişkide söz sahibi olma savaşına girebilir ve birbirlerini oldukça incitebilir, diğer açılar olumlu ise cinsel tutkunun yoğun olduğu hoş bir ilişki olabilir

JÜPİTERİ 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLE:birbirlerini her konuda desteklerler ve hem ilişkinin hemde kişilerin her alanda büyümesi için ellerinden geleni yaparlar.

SATÜRNÜ 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLE:uzun süreli bir ilişki olduğu muhakkaktır, fakat satürn sahibi 7. ev sahibini oldukça kısıtlayacak ve bir çok konuda engellemeler çıkaracaktır eğer diğer yerleşimler uygunsa uzun soluklu sağlam bir ilişki olabilir, olumsuz açılar çoğunluktaysa sorun ve sıkıntı getirebilir

URANÜSÜ 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLE:uranüs kişisi 7. ev sahibini şaşkına çevirebilir,tutarsız davranışları ile 7. ev sahibini üzebilir, ani başlayan beraberlik, evlilik getirebilir ama ilişkinin ömrünü diğer olumlu açılar belirler, ani başladığı gibi güçlü açı yoksa anidende bitebilir.

NEPTÜNÜ 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLE:neptün sahibi ilişkide kendi yüzünü göstermeyebilir, yada 7. ev sahibi neptün kişisini gözünde çok fazla büyütüp onun kusurlarını görmezlikten gelebilir,herşey başta büyülü gibi görünsede zaman içinde sorunlar başgösterebilir, diğre uyumlu açılar eşliğinde hoş olabilir ama açılar sertse hayal kırıklığı yaşanan birliktelik olabilir.

PLUTONU 7. EVİMİZİ ETKİLEYEN BİRİ İLEluton sahibi 7. ev sahibi tarafından çok önem verilerek sevilebilir, pluton sahibi kişinin yaşam tarzında bazı köklü değişiklere neden olur, ayrıca pluton sahibi aşırı kıskanç tavırlar sergileyebilir.

Demet Hoşmen 
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Rumuzlu üyeye 9 üye tesekkur etti
B@YNeS (23-04-2010), Çağla (10-06-2011), Comedian (07-08-2010), demet hoşmen (07-01-2011), elektra78 (30-12-2010), reddlook (08-06-2010), Yağmur (12-09-2010), zeynep (05-12-2011), zeytin (25-09-2010)
Alt 20-04-2010   #6 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
zeynep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesleği: evhanımı
Yaş: 45
Üye Burcu: Oğlak
Şehir: kocaeli
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 1.669

Yaptığı teşekkür: 1.303
189Yazısına 565 Teşekkür verildi
Standart

SATÜRN 7. EVDE

bir yıldız haritasında 7. eve düşen satürnün( oğlak yada kova etkileri taşıyan biride olabilir) mutluluk vermesi güçtür,ama olanaksız değildir.Herşeyden önce bu evlilikte yönetimin eşinizde olacağını bilmelisiniz.O otoriter biri olacaktır ve her dediğinin yapılmasını isteyecektir.Evliliğinizin ilk günlerinde isteklerini yerine getirmemenize ses çıkartmayabilir ama balayı sona erince o isteklerini kesinlikle belirtecektir.O kolay kolay affetmeyen biri de olabilir.Hatalarınızı gördüğünde yüzünüze de vurabilir.Aynı hatayı yinelediğinizde de sertleşip sizi kırabilir.Bu durumda sevginizi canlı tutmanıza olanak yoktur.Bu insan ayrıca paraya büyük önem verecektir.Para hesabını bilecek ve müsriflik karşısında sinirlenecektir.Parasını harcadığınızda size garez olacaktır.Hem bu yüzden sizi cezalandırmayı da düşünecektir.Bu arada bu eş sizden yaşça epey büyük bilgili,olgun ,deneyimli biri de olabilir.Yuvada eşit koşullar olacağını ummamalısınız.Sizinkisi adeta bir öğretmen ,öğrenci ilişkisi olacaktır.O bildiklerini size öğretmeye çalışacak , bunu başaramadığınızda da sizi cezalandıracaktır.Kısacası 7. evdeki Satürn mutlu bir evliliğe pek izin vermez.

Fakat Satürn terazinin 21. derecesi gibi sevdiği bir konumda olabilir.Bu durumda evlilikte pek sorun çıkmaz.Veya Yay gibi bir burçta yer alarak anlayışlı,düşünceli,duygularına pek kapılmayan, iyi bir eşte verebilir.

7. evimde ikizler burcu var satürn yükselen ,neptün, marsla karşıt açı,satürn ay ilede kare demet hanım evliliği hiç düşünmesem daha iyi sanırım nasıl yorumlarsınız bu durumumu?zeynep isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 20-04-2010   #7 (permalink)
Site Sahibi
 
demet hoşmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesleği: astrolog
Üye Burcu: Koç
Şehir: istanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 7.126

Yaptığı teşekkür: 3.478
3.509Yazısına 13.523 Teşekkür verildi
Standart

Alıntı:
zeynep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
SATÜRN 7. EVDE

bir yıldız haritasında 7. eve düşen satürnün( oğlak yada kova etkileri taşıyan biride olabilir) mutluluk vermesi güçtür,ama olanaksız değildir.Herşeyden önce bu evlilikte yönetimin eşinizde olacağını bilmelisiniz.O otoriter biri olacaktır ve her dediğinin yapılmasını isteyecektir.Evliliğinizin ilk günlerinde isteklerini yerine getirmemenize ses çıkartmayabilir ama balayı sona erince o isteklerini kesinlikle belirtecektir.O kolay kolay affetmeyen biri de olabilir.Hatalarınızı gördüğünde yüzünüze de vurabilir.Aynı hatayı yinelediğinizde de sertleşip sizi kırabilir.Bu durumda sevginizi canlı tutmanıza olanak yoktur.Bu insan ayrıca paraya büyük önem verecektir.Para hesabını bilecek ve müsriflik karşısında sinirlenecektir.Parasını harcadığınızda size garez olacaktır.Hem bu yüzden sizi cezalandırmayı da düşünecektir.Bu arada bu eş sizden yaşça epey büyük bilgili,olgun ,deneyimli biri de olabilir.Yuvada eşit koşullar olacağını ummamalısınız.Sizinkisi adeta bir öğretmen ,öğrenci ilişkisi olacaktır.O bildiklerini size öğretmeye çalışacak , bunu başaramadığınızda da sizi cezalandıracaktır.Kısacası 7. evdeki Satürn mutlu bir evliliğe pek izin vermez.

Fakat Satürn terazinin 21. derecesi gibi sevdiği bir konumda olabilir.Bu durumda evlilikte pek sorun çıkmaz.Veya Yay gibi bir burçta yer alarak anlayışlı,düşünceli,duygularına pek kapılmayan, iyi bir eşte verebilir.

7. evimde ikizler burcu var satürn yükselen ,neptün, marsla karşıt açı,satürn ay ilede kare demet hanım evliliği hiç düşünmesem daha iyi sanırım nasıl yorumlarsınız bu durumumu?
sevgili zeynep bu açılar evliliği geciktirir ayrıca senin erkekler tarafından soğuk ve otoriter görünmene neden olabilir.ailevi bazı sorun ve sıkıntılar bilnçaltını etkiler ve bu özellikle ikili ilişkilerinde sıkıntı yaratır.demet hoşmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için demet hoşmen Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
zeynep (27-04-2010)
Alt 24-04-2010   #8 (permalink)
Üye
 
Yury - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesleği: Öğrenci
Üye Burcu: Aslan
Şehir: K.Maraş
Cinsiyeti: Erkek
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 6

Yaptığı teşekkür: 10
15Yazısına 22 Teşekkür verildi
Standart

Alıntı:
demet hoşmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili zeynep bu açılar evliliği geciktirir ayrıca senin erkekler tarafından soğuk ve otoriter görünmene neden olabilir.ailevi bazı sorun ve sıkıntılar bilnçaltını etkiler ve bu özellikle ikili ilişkilerinde sıkıntı yaratır.

Sayın demet hanım,şimdi benim ciddi olarak düşündüğüm bir kız arkadaşım var. Benim; güneş aslan,asc koç,mars aslan,ay burcum başak,venüsüm yengeç vs.

Onun ise;burcu koç,ay terazi,venüsü boğa da,marsı da koç,asc burcu yengeç

sinastri harıta da kız arkadasımın güneşi,marsı ve merkürü benim 1.evim Koç burcuna dusuyor!

ay burcu terazi ile saturnü ise 7.evime dusuyor.

Benim harıtada ki gezegenlerden ise; Onun asc burcu yengeç oldugundan benım merkurum ve venusum onun 1.evindeler.

onun 7.evine ise; oğlak burcuna neptünüm ile düşüyorum. Bu gezegen beni biraz tedırgın edıyor sanki yanlış bir ilişki gibi; ama ilk defa bu kadar, çok ciddi birisi ile kaynaştım ve evlilik düşüncem var uyumumuz sizce astrolojık anlamda uygunmudur, sağlam bir ilişkimiz varmıdır?
Müsait zamanınız da cevapladırırsanız size çok müteşekkir olacagım, sağolun kolay gelsin demet hanımYury isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 24-04-2010   #9 (permalink)
Site Sahibi
 
demet hoşmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesleği: astrolog
Üye Burcu: Koç
Şehir: istanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 7.126

Yaptığı teşekkür: 3.478
3.509Yazısına 13.523 Teşekkür verildi
Standart

Alıntı:
Yury Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın demet hanım,şimdi benim ciddi olarak düşündüğüm bir kız arkadaşım var. Benim; güneş aslan,asc koç,mars aslan,ay burcum başak,venüsüm yengeç vs.

Onun ise;burcu koç,ay terazi,venüsü boğa da,marsı da koç,asc burcu yengeç

sinastri harıta da kız arkadasımın güneşi,marsı ve merkürü benim 1.evim Koç burcuna dusuyor!

ay burcu terazi ile saturnü ise 7.evime dusuyor.

Benim harıtada ki gezegenlerden ise; Onun asc burcu yengeç oldugundan benım merkurum ve venusum onun 1.evindeler.

onun 7.evine ise; oğlak burcuna neptünüm ile düşüyorum. Bu gezegen beni biraz tedırgın edıyor sanki yanlış bir ilişki gibi; ama ilk defa bu kadar, çok ciddi birisi ile kaynaştım ve evlilik düşüncem var uyumumuz sizce astrolojık anlamda uygunmudur, sağlam bir ilişkimiz varmıdır?
Müsait zamanınız da cevapladırırsanız size çok müteşekkir olacagım, sağolun kolay gelsin demet hanım


bir ara bana satürnünüzün hangi burçta ve hangi evde olduğunuda yazarsanız yorum daha iyi olacaktır..

kız arkadaşınızla bir çok açınız var aranızda çekim olması gayet doğal..hem sevgi anlamında hemde fiziksel anlamda çok fazla çekersiniz birbirinizi fakat ikinizde belli bir süre sonra birbirinin üstünde hakimiyet kurmaya çalışacaktır kavgalar bir hayli sert olabilir ve arkadaşınız sizi kısıtlamaya çalışacaktır ve sizde başlangıçta buna boyun eğmiş gibi görünsenizde zaman içinde kendi bildiğinizi okumaya çalışacaksınız biraz zorlu ama yinede çok fazla uyumunuzda var..demet hoşmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için demet hoşmen Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
Yury (24-04-2010)
Alt 24-04-2010   #10 (permalink)
Üye
 
Yury - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesleği: Öğrenci
Üye Burcu: Aslan
Şehir: K.Maraş
Cinsiyeti: Erkek
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 6

Yaptığı teşekkür: 10
15Yazısına 22 Teşekkür verildi
Standart

Alıntı:
demet hoşmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bir ara bana satürnünüzün hangi burçta ve hangi evde olduğunuda yazarsanız yorum daha iyi olacaktır..

kız arkadaşınızla bir çok açınız var aranızda çekim olması gayet doğal..hem sevgi anlamında hemde fiziksel anlamda çok fazla çekersiniz birbirinizi fakat ikinizde belli bir süre sonra birbirinin üstünde hakimiyet kurmaya çalışacaktır kavgalar bir hayli sert olabilir ve arkadaşınız sizi kısıtlamaya çalışacaktır ve sizde başlangıçta buna boyun eğmiş gibi görünsenizde zaman içinde kendi bildiğinizi okumaya çalışacaksınız biraz zorlu ama yinede çok fazla uyumunuzda var..

Öncelikle gercekten size müteşekkirim aklımı kurcalayan bir soruya açıklık getirdiğiniz için teşekkür ederim Demet hanım evet aynen dediğiniz gibi bir ilişkimiz var ve bazen tartısmalar oluyor ;ama yınede bırbırımızi desteklıyoruz her zaman beraberız ayrılmaya dayanamıyoruz.
Benim saturn burcum YAY 9.evim de onun ki ise, AKREP burcunda 5.evinde pluto ıle saturn var pluto terazinin son derecelerınde saturn ıle kavusum halınde bu durum cocuklar konusunda bır sorun yaşatabılırmı acaba?? Böyle bir konum aklıma takılıyor nedense ?Yury isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Hizli Erisim


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:11..

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.


- - -